sobota, Wrzesień 22, 2018
Home > Ćwiczenia > Najlepsze ćwiczenia odchudzające

Najlepsze ćwiczenia odchudzające

XXI wiek to nie tylko postęp technologiczny, to także… siedzący, zautomatyzowany tryb życia i niezdrowe odżywianie. Skutkuje to nie tylko gorszym zdrowiem, ale także nadwagą. Ta zresztą często określana jest jako choroba XXI wieku.

Jak pozbyć się nadwagi?

Odchudzanie to temat niezwykle popularny, którego trudy podejmuje około 20-30% społeczności. Metod na schudnięcie jest wiele. Najczęściej jednak stosuje się rozmaite diety i realizuje plany treningowe. Nierzadko, wspiera się wyżej wymienione procesy suplementacją różnych środków.

Najlepsze ćwiczenia odchudzające

W opinii wielu ekspertów, dietetyków i trenerów personalnych, to właśnie trening jest najważniejszym elementem odchudzania. W dzisiejszej publikacji przygotowaliśmy zestawienie najlepszych ćwiczeń odchudzających.

Aby schudnąć, potrzeba sporego wysiłku. Trening zatem musi być nie tylko oparty na efektywnych ćwiczeniach. Jego intensywność i czas trwania musi być należyty. Zdecydowanie najefektywniejsze są ćwiczenia o charakterze aerobicznym (tlenowym).

Trening powinien być realizowany niemalże codziennie (minimum 4-5 razy w tygodniu). Jego czas trwania nie może być krótszy niż 40-50 minut (dopiero po około 15-20 minutach organizm pozyskuje energię z materiału zapasowego). Intensywność powinna być równa 60-70% tętna maksymalnego.

Najefektywniejsze ćwiczenia to:

  • bieganie
  • jazda na rowerze
  • jazda na rolkach
  • pływanie
  • steper
  • orbiterek

Ćwiczenia, a dieta i suplementy?

Pragnąc poprawić efektywność treningu, musimy zadbać również o odpowiedni jadłospis. Dieta jednak nie musi być głodówką, powinna być zbilansowana (można obniżyć wartość kaloryczną o maksymalnie 200-300 kalorii), zdrowa i pełnowartościowa.
Warto wzbogacić ją suplementami diety o działaniu przyśpieszającym i usprawniającym pracę układu trawiennego. Dzięki temu, system pokarmowy będzie działał szybciej i efektywniej, co zapobiegnie odkładaniu się tkanki tłuszczowej.

Reasumując, odchudzanie to nie tylko trening. Nawet najlepsze ćwiczenia odchudzające wymagają wsparcia odpowiednia dietą i opcjonalnie suplementacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *