sobota, Wrzesień 22, 2018
Home > Diety > Jak pozbyć się szkodliwych związków z organizmu?

Jak pozbyć się szkodliwych związków z organizmu?

Obecność szkodliwych związków w organizmie to całkiem naturalne zjawisko. Toksyny są bowiem wszechobecne. Znajdziemy je między innymi w wodzie, powietrzu czy nawet pożywieniu. Zatem, ich całkowite uniknięcie jest w praktyce po prostu niemożliwe.

Detoksacja organizmu, czyli kilka słów o procesach oczyszczających

W organizmie człowieka, między innymi za sprawą nerek, wątroby i jelit dochodzi do detoksacji organizmu. Wyżej wymienione narządy przyczyniają się do pozbycia bardzo dużej ilości toksyn, jednakże trudno mówić o 100% efektywności.

Niezbędne jest dodatkowe wspieranie procesów odpowiedzialnych za detoksację organizmu. Można to zrobić na kilka różnych sposobów. W dzisiejszym artykule pragniemy przedstawić dwie, cieszące się największą popularnością metody, a mianowicie: diety oczyszczające oraz suplementy.

Diety oczyszczające

Diety o właściwościach oczyszczających to przede wszystkim diety głodówkowe. Obniżona wartość kaloryczna i lekkostrawne produkty to mieszanka, która zmusza organizm do pozbycia się toksyn i szkodliwych substancji z organizmu. Co do efektywności tego rozwiązania – nie ma żadnych wątpliwości. Jest jednak jedno „ale”…

Każda głodówka jest swojego rodzaju niebezpieczeństwem dla organizmu. Może powodować osłabienie i… spowolnienie metabolizmu, co z kolei może doprowadzić do kłopotów z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Dlatego też, diety oczyszczające rzadko polecane są przez lekarzy i dietetyków.

Suplementy diet

Alternatywnym rozwiązaniem są suplementy diety. Ich zastosowanie nie wiąże się z żadnym niebezpieczeństwem. Co więcej – często wykazują właściwości wspomagające pracę układu trawiennego.

Suplementy diety o działaniu oczyszczającym nie ustępują efektywnością dietom oczyszczającym. Dlatego też w naszej opinii ich wykorzystanie jest znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem. Poza efektywnością, wpływają na pracę układu trawiennego, a ich stosowanie jest znacznie wygodniejsze. Jedyną wadą jest ich cena. Dobry suplement tego typu kosztuje 50-100złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *