piątek, Lipiec 20, 2018
Home > Diety > Jak pozbyć się toksyn z organizmu? Dieta czy suplementy?

Jak pozbyć się toksyn z organizmu? Dieta czy suplementy?

Każdego dnia do naszego organizmu trafia mnóstwo szkodliwych związków i substancji. Tzw. toksyny są bowiem dosłownie wszędzie. Dostarczamy je poprzez oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, konsumowanie niezdrowej żywności czy picie nie do końca czystej wody.

Organizm człowieka powinien samodzielnie radzić sobie z detoksacją. Niestety, nie zawsze tak jest. Człowiek musi dodatkowo interweniować, gdyż zbyt duża ilość toksyn ma wpływ nie tylko na samopoczucie i wygląd, ale także na zdrowie i funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Dieta oczyszczająca

Toksyn można się pozbyć stosując przeróżne metody. Jednym z rozwiązań, które cechuje duża popularność jest zastosowanie specjalnej diety oczyszczającej. Wyróżniamy kilka skutecznych jadłospisów: detoks Beyonce, dieta warzywna, dieta sokowa. Każda z diet ma jedną cechę wspólną – stanowi jadłospis o charakterze głodówkowym. Oznacza to, że proces detoksacji zachodzi kosztem obniżenia ilości dostarczanego materiału.

Głodówki są niezalecane przez lekarzy, gdyż ich wykorzystanie niesie za sobą ryzyko osłabienia organizmu. Mało tego – stosowanie takie jadłospisu doprowadza do spowolnienia metabolizmu, co w większości przypadków kończy się tzw. efektem jojo.

Jednakże, dietom oczyszczającym odmówić nie można jednego – skuteczności. Detoks tego typu jest naprawdę efektywny, ale czy warty ryzyka utraty zdrowia?

Suplementy oczyszczające

Innym rozwiązaniem, którego popularność jest niewiele mniejsza jest zastosowanie specjalnych suplementów diet. Zwykle tego typu preparaty oparte są na błonniku witalnym, a konkretniej – zmikronizowanej babce płesznik i babce jajowatej, czyli dwóch skutecznych substancjach, które:

  • Usprawniają proces trawienny
  • Przyśpieszają perystaltykę jelit
  • Regulują rytm wypróżnień

Nasiona babki płesznik i babki jajowatej pęcznieją w jelitach pochłaniając wszelkie znajdujące się tam toksyny, a następnie są wydalane wraz z kałem.

Nie wykazano by powodowały jakiekolwiek skutki uboczne. Chętnie zalecane są przez specjalistów – lekarzy i dietetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *