piątek, Lipiec 20, 2018
Home > Odchudzanie > Jak pozbyć się nadwagi z ud i brzucha?

Jak pozbyć się nadwagi z ud i brzucha?

Według najnowszych szacunków, nawet 50% społeczeństwa boryka się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Tzw. nadwaga to problem, który w głównej mierze wynika z niewłaściwych nawyków żywieniowych oraz siedzącego trybu życia.

Jak pozbyć się nadmiaru kilogramów?
Odchudzanie organizmu to proces złożony z trzech elementów, a mianowicie: diety, treningu oraz suplementacji. Aby szybko schudnąć musimy zadbać o wszystkie z powyższych. Poniżej przedstawiamy każdy z wymienionych procesów.

Dieta na odchudzanie
Jak powinien wyglądać jadłospis odchudzający? Musi być przede wszystkim: zdrowy, pełnowartościowy oraz odpowiednio zbilansowany. Dieta powinna składać się z co najmniej 5-6 posiłków – odpowiednio mniejszych, rzecz jasna.

Kluczowym elementem jest regularne podawanie posiłków. Dzięki temu metabolizm może pracować wydajniej.

Trening na odchudzanie
Trening odchudzający cechuje się tym, iż ma charakter ogólnorozwojowy. Musi angażować wiele grup mięśniowych jednocześnie, niezależnie czy chcemy zrzucić zbędne kilogramy tylko z brzucha i ud, czy z całego ciała.

Najlepsze formy treningowe cechuje: intensywność na poziomie 60-80% max HR (tętna wysiłkowego), objętość wynosząca 45-60 minut dla jednej sesji oraz wspomniana już wyżej – ogólnorozwojowość. Do najskuteczniejszych form treningowych na odchudzanie zaliczamy: bieganie, jazdę na rowerze, zajęcia fitness, pływanie.

Suplementacja na odchudzanie
Stosowanie suplementów na odchudzanie to zabieg bardzo powszechny. Należy mieć jednak na uwadze, że tego typu środki powinny stanowić tylko i wyłącznie dodatek do odchudzania. Podstawę musi stanowić odpowiednio zbilansowana dieta oraz intensywny trening.

Spośród preparatów na odchudzanie wybierać należy te, których opinie i recenzje są jak najbardziej pozytywne. Zalecamy wystrzegać się „komercyjnych”, szeroko reklamowanych środków. Ich efektywność zwykle nie należy do najwyższych.

 

Reasumując, jeśli chcesz schudnąć musisz zacząć lepiej się odżywiać i zadbać o aktywność fizyczną. Aby zwiększyć efektywność tychże procesów możesz stosować suplementy diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *