sobota, Wrzesień 22, 2018
Home > Odchudzanie > Jak schudnąć bez diety i ćwiczeń?

Jak schudnąć bez diety i ćwiczeń?

Twoja sylwetka nie zachwyca? Czujesz, że możesz mieć atrakcyjniejszą figurę, ale brakuje Ci motywacji do ćwiczeń i diety? Wiedz, że grono takich jak Ty jest zdecydowanie szersze.

Niestety, mamy złą wiadomość – odchudzanie bez większego zaangażowania jest najzwyczajniej w świecie niemożliwe. Proces spalania tkanki tłuszczowej jest na tyle wymagający, że trzeba się temu w mniejszym lub większym (w zależności od nadwagi) stopniu poświęcić.

Mamy jednak dla Was sugestie, które pozwolą Wam schudnąć niewielkim nakładem sił. Trzeba mieć jednak na uwadze, że proces zdecydowanie się wydłuży. Efekty będą przychodziły bardzo powoli.

Restrykcyjna dieta? Niekoniecznie!

Wbrew temu, co można wyczytać w wielu artykułach traktujących o odchudzaniu – nie trzeba posiadać restrykcyjnej diety by schudnąć. W wielu przypadkach wystarczy jedynie zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze, by osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Założenia dietetyczne powinny wyglądać następująco:

  • węglowodany proste zastąp węglowodanami złożonymi (pełnoziarniste produkty, brązowy ryż, grube kasze)
  • jedz tylko pełnowartościowe białko (ryby, drób oraz nabiał)
  • spośród tłuszczy wybieraj tylko te zdrowe (np. Oliwa z oliwek)
  • jedz mniej, ale częściej (5-6 posiłków w odstępach około 3 godzin)
  • dostarczaj organizmowi minimum 2-3 litry płynów dziennie (najlepiej wody)

Dodatkowo należy wystrzegać się podjadania, pustych kalorii i wszelkiego rodzaju fast-foodów.

Zadbaj o aktywność fizyczną

Aby rozpocząć proces spalania tkanki tłuszczowej musimy sprawić, by organizm zwiększył zapotrzebowanie na energię i tym samym skorzystał z tłuszczu, gdyż ten stanowi materiał zapasowy.

Tak naprawdę, nie potrzebujesz zaawansowanego planu treningowego. Częstsze spacery i sportowe hobby pozwolą skutecznie spalać tkankę tłuszczową. Istotne jest jednak to, by aktywność fizyczna (w jakiejkolwiek formie) dostarczana była systematycznie. Ponadto, warto także, aby ilość ruchu z każdym tygodniem wzrastała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *