piątek, Lipiec 20, 2018
Home > Zdrowie i uroda > Cellulit na udach i pośladkach

Cellulit na udach i pośladkach

Niemal co trzecia Polka boryka się z cellulitem. Zdeformowana tkanka tłuszczowa to bolączka szerokiego grona osób. Jakie są przyczyny „skórki pomarańczowej”? Jak zapobiegać i jak leczyć cellulit?

Cellulit to defekt o charakterze estetycznym, który w zdecydowanej większości przypadków nie niesie za sobą absolutnie żadnego zagrożenia zdrowotnego. Nie mniej jednak, ze względu na fakt, iż skóra zmieniona chorobowo wygląda nieatrakcyjnie, niemal wszystkie kobiety pragnęłyby pozbyć się tego defektu.

Cellulit – czy wiesz co przyczynia się do jego występowania?
Zanim rozpoczniesz walkę z cellulitem musisz zrozumieć, co przyczynia się do jego występowania. Czynników kształtujących może być wiele. Do najczęściej występujących zaliczamy:

  • Niewłaściwe nawyki żywieniowe
  • Brak regularnej aktywności fizycznej
  • Palenie tytoniu
  • Nadmierne spożywanie alkoholu
  • Nieprawidłową pielęgnację skóry
  • Przebyte choroby
  • Zaburzenia hormonalne
  • Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Czy cellulitowi można zapobiec?
Profilaktyka przeciw-cellulitowa jest jak najbardziej możliwa. Z całą pewnością nie jest tak trudna jak ma to miejsce w przypadku leczenia. Wszak, wystarczy tylko i wyłącznie zadbać o to, aby prowadzić zdrowy tryb życia, tj.: zdrowo się odżywiać, regularnie uprawiać sport, nie korzystać z używek, dbać o równowagę hormonalną oraz nosić luźniejsze ciuchy.

Mam cellulit – jak się go pozbyć?
Niekiedy na profilaktykę jest już za późno. Wówczas z pomocą przychodzą efektywne rozwiązania oferowane przez przemysł kosmetyczno-farmaceutyczny.

Wszelkiego rodzaju leki w postaci maści i kremów pozwalają na efektywne zmniejszenie widoczności cellulitu. Rzadko kiedy po takowej kuracji dochodzi do całkowitego ustąpienia problemu.

Zdecydowanie efektywniejsze są zabiegi oferowane w gabinetach medycyny estetycznej, a mianowicie: mezoterapia igłowa, cryolift, peelingi chemiczne czy mikrodermabrazja.

Zastosowanie w leczeniu cellulitu znajdą również domowe receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie: peelingi z fusów kawy, peelingi cukrowe i solne oraz różnego rodzaju maseczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *