piątek, Lipiec 20, 2018
Home > Zdrowie i uroda > Cellulit – przyczyny, profilaktyka, leczenie

Cellulit – przyczyny, profilaktyka, leczenie

Czy wiesz, że cellulit to przypadłość, która dosięga prawie co trzecią Polką? Dowiedz się więcej o przyczynach, metodach profilaktyki oraz usuwaniu tej dolegliwości.

Cellulit – przyczyny
Cellulit stanowi defekt kosmetyczny, który może stanowić efekt różnych zmian zachodzących w organizmie. Zdecydowanie najczęstszym czynnikiem kształtującym tzw. „skórkę pomarańczową” są zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. Z tego też względu, cellulit to przypadłość charakterystyczna dla specyficznych okresów w życiu kobiety – ciąży i menopauzy. Bardzo często diagnozuje się go również w okresie dojrzewania.

Ponadto, cellulit może być defektem warunkowanym przez prowadzenie niezdrowego trybu życia. Przyczynia się do niego zarówno niezdrowa i niezbilansowana dieta, jak i brak aktywności ruchowej. Niektóre badania dowodzą również, że cellulit spowodowany może być przez palenie papierosów i nadmierne spożywanie alkoholu.

Ponadto, cellulit może być defektem wywołanym przez noszenie obcisłych ubrań (powodują ucisk i utrudniają przepływ krwi).

Cellulit – profilaktyka
Czy cellulitowi można zapobiec? Oczywiście. Należy mieć jednak na uwadze, że w przypadku zaburzeń o charakterze hormonalnym – trudno o ingerencję. Co prawda są środki regulujące gospodarkę hormonalną (np. Femin Plus), ale ich efektywność jest bardzo różna.

Profilaktyka polega zatem na prowadzeniu zdrowego trybu życia, tj.: zdrowa dieta, regularna aktywność ruchowa i brak używek.

Cellulit – usuwanie
Cellulitu można się pozbyć na kilka różnych sposobów. Zdecydowanie najpopularniejszą formą redukcyjną są maści i kremy. To preparaty, które kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych i dostępne są w każdej aptece. Ich skuteczność jest bardzo różna. Jednakże, nie ma co oczekiwać pełnego efektu.

Zdecydowanie efektywniejsze są zabiegi medycyny estetycznej, na czele z takimi rozwiązaniami jak: mezoterapia, mikrodermabrazja i peeling chemiczny.

Zastosowanie znajdą również domowe receptury, tj. peeling z fusów kawy, naprzemienne prysznice czy maseczka z awokado.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *