piątek, Lipiec 20, 2018
Home > Zdrowie i uroda > Domowe sposoby na białe zęby

Domowe sposoby na białe zęby

Jednym z bardzo ważnych elementów urody mężczyzny i kobiety jest uśmiech. Zdrowe, białe zęby są domeną atrakcyjności. Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele osób podejmuje trudy wybielania zębów.

Obecnie, medycyna pozwala na realizację rozmaitych metod wybielających. Niestety, większość z nich jest dosyć droga, przez co nie każdy może pozwolić sobie na ich realizację. Na szczęście, dostępne są również rozwiązania, które nie będą nas kosztowały nic, albo naprawdę niewiele. Mowa oczywiście o domowych recepturach na białe zęby.

Czystek na białe zęby
Herbata z czystka ma bardzo dużą ilość przeróżnych właściwości pro-zdrowotnych. Jedną z nich jest wybielanie zębów. Regularne picie herbaty lub szczotkowanie naparem pozwala poprawić koloryt zębów o nawet kilka tonów.

Należy przy tym wyraźnie zauważyć, że czystek jako jedyny z domowych sposobów nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Nie degraduje szkliwa i jest w pełni bezpieczny dla organizmu.

Soda oczyszczona
Soda oczyszczona to środek, który powszechnie wykorzystywany jest w różnych problemach trawiennych organizmu. Zwykle stosuje się ją przy zatruciach pokarmowych oraz w celu odkwaszania. Znajduje także zastosowanie w wybielaniu zębów.

Produkt ten działa niezwykle silnie. Już jedno umycie sodą oczyszczoną naszych zębów daje zauważalne rezultaty. Niestety, metoda ta może wykazywać degradujący wpływ na szkliwo, dlatego też zaleca się sporadyczne jej wykorzystywanie.

Sok z cytryny
Sok z cytryny to nie tylko bogactwo mineralno-witaminowe. To także świetny sposób na śnieżnobiały uśmiech.

Sok można stosować w formie płukanki lub preparatu do szczotkowania. Działa szybko, a jego degradujący wpływ na szkliwo jest minimalny. Jako jeden z nielicznych kwasów owocowych działa na tyle słabo, że szkliwo nie jest degradowane. Warto jednak pamiętać, że ta metoda nie może być realizowana zbyt często.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *