sobota, Wrzesień 22, 2018
Home > Zdrowie i uroda > Hormony, a łysienie

Hormony, a łysienie

Istnieje wiele czynników, które sprawiają, że wypadają nam włosy. Do głównych powodów utraty włosów uznamy warunki atmosferyczne, zmiany genetyczne oraz hormonalne. Zmiany hormonalne uzależnione są od płci człowieka. U mężczyzn występuje tak zwany hormon androgenowy, którego działanie wpływa niekorzystnie na stymulację mieszków włosowych na głowie. Podwyższona ilość wydzielania hormonu androgenowego powoduje łysienie typu męskiego.

Zdaniem specjalistów, niesamowicie ciężko było wynaleźć cudowne remedium na łysienie androgenowe. Obecnie rynek polski przepełniony jest produktami z branży farmaceutycznej oraz kosmetycznej. Coraz więcej salonów piękności organizuje zabiegi, takie jak przeszczep włosów czy też pobudzanie cebulek włosowych. Skuteczność zabiegów oraz stosowania preparatów zależna jest od kondycji organizmu oraz włosów każdego człowieka indywidualnie.

Łysienie „typu męskiego” u kobiet?
Kobiety też często borykają się z wypadaniem włosów. Często zastanawiają się co na wypadanie włosów kupić by ich fryzura była gęsta i lśniąca. Zdaniem ginekologów, kobiety również zmagają się z łysieniem androgenowym, ale w zdecydowanie mniejszym stopniu. Taki problem dotyka panie w wieku powyżej 30 roku życia. Za duży poziom hormonu androgenu spowodowany jest brakiem lub wahaniem się równowagi hormonalnej. Jego przyczyną jest antykoncepcja hormonalna lub hormonalna terapia zastępcza. Utrata włosów u kobiet może mieć bardzo podobny charakter jak u mężczyzn. A nawet może mieć tą samą lokalizację czyli na skroniach lub czubku głowy. W przypadku zauważenia zmian, warto udać się do specjalisty.

Łysienie androgenowe – jakie formy leczenia są najefektywniejsze?
Jak już wspomnieliśmy, nie ma uniwersalnej metody leczenia łysienia. Bardzo często terapia wymaga wypróbowania kilku rozwiązań.

Nie mniej jednak, ostatnimi czasy bardzo wysoką efektywnością może pochwalić się środek o nazwie Profolan – naturalny suplement diety, którego opinie i recenzje zdają się potwierdzać zapewnienia producenta o ponad 90% skuteczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *