piątek, Lipiec 20, 2018
Home > Zdrowie i uroda > Usuwanie cellulitu z ud i pośladków

Usuwanie cellulitu z ud i pośladków

Cellulit stanowi przypadłość, która w zdecydowanej większości dotyczy kobiet. Wynika to z faktu, iż jego występowanie jest ściśle uwarunkowane przez zaburzenia w produkcji estrogenów – żeńskich hormonów. Cellulit może co prawda pojawiać się także u mężczyzn. Jednakże wówczas uwarunkowany jest przez inne czynniki.

Co przyczynia się do występowania cellulitu?
Cellulit, prócz zmian hormonalnych może być warunkowany przez szereg różnych czynników. Do jego występowania przyczynia się między innymi:

  • Niewłaściwe, niezdrowe odżywianie
  • Brak regularnej aktywności fizycznej
  • Palenie papierosów
  • Niewłaściwa pielęgnacja skóry
  • Zażywane leki/przebyte choroby

Jak zapobiec cellulitowi?
Cellulit to zmora około 30% kobiet. Panie narzekają na występowanie tej przypadłości, głównie w okresie zaburzeń hormonalnych – w okresie dojrzewania, ciąży czy menopauzy. To właśnie w tym czasie warto zadbać o działania profilaktyczne, które ograniczą ryzyko wystąpienia tego defektu.

Profilaktyka przeciw-cellulitowa polega przede wszystkim na prowadzeniu tzw. zdrowego trybu życia. Należy zadbać o:

  • Poprawę nawyków żywieniowych
  • Odstawienie papierosów
  • Prawidłową pielęgnację skóry
  • Wzmożenie aktywności fizycznej

Cellulit – jak usunąć z ud i pośladków?
Cellulit to defekt, który można w pełni usunąć. Nie jest zagrożeniem dla zdrowia, stanowi tylko i wyłącznie defekt kosmetyczny.

Cellulit można usunąć w gabinetach medycyny estetycznej, stosując mało-inwazyjne zabiegi takie jak mikrodermabrazja, mezoterapia, peeling chemiczny czy cryolift. To metody, które w praktyce gwarantują 100% skuteczność.

Alternatywnym, znacznie tańszym sposobem na pozbycie się cellulitu jest stosowanie kosmetyków. Dostępne są one w dobrych drogeriach oraz aptekach.

Ponadto, cellulit można skutecznie wyeliminować domowymi recepturami. Maseczki z fusów kawy, peelingi cukrowe i solne, naprzemienne prysznice – to tylko niektóre ze skutecznych rozwiązań na cellulit. Ich efektywność jest bardzo wysoka, a koszt minimalny. Nie ma zatem potrzeby by korzystać z drogich zabiegów czy kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *